Iwona Gmaj

Walidacja w czasie pandemii

Obecnie w całej Europie obserwujemy zmagania z pandemią, która mocno dotknęła również obszar edukacji. Nauczanie niemal z dnia na dzień przeniosło się do sieci, stanowiąc ogromne wyzwanie dla nauczycieli, szczególnie tych specjalizujących się w umiejętnościach praktycznych. Więcej
piotr michaowski

Przygotuj się do zmiany pracy i zadbaj o swój wizerunek w sieci

Uczymy się przez całe życie zdobywając kompetencje i kwalifikacje. Warto też wiedzieć jak poruszać się po rynku pracy!
miniaturka ibe

Mobilność międzynarodowa i kształcenie zawodowe

Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP) opublikowało analizę dotyczącą mobilności w kształceniu zawodowym w Polsce, przygotowaną przez ekspertki IBE Roksanę Pierwieniecką i Olgę Wasilewską. Więcej
wojciech stęchły

Pandemia zmusza nas do uczenia się i lepszego gospodarowania talentami

Pandemia 2020 roku wymogła wprowadzenie ograniczeń w pracy i życiu osobistym. Skala i głębokość zmian nie są jeszcze do końca znane, podobnie ich trwałość – pewne jest, że trzeba się będzie dostosować. Więcej

Do kogo trafi Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego? Zgłoszenia do 30 czerwca

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji
w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 tys. złotych. Więcej

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP).

Pomimo pandemii koronawirusa, CEDEFOP we współpracy z Komisją Europejską organizują kolejną edycję konkursu fotograficznego #CEDEFOPPHOTOAWARD 2020: Twoje „zielone” lub cyfrowe umiejętności. Do wygrania wyjazd do Niemiec, Grecji i nie tylko!

Konkurs ma na celu promocję najlepszych praktyk edukacyjnych w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Stwarza szansę młodym uczniom oraz osobom dorosłym podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką i zdobywaniem wiedzy.

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół zawodowych z krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zespoły 4-osobowe.  Zgłoszenia indywidualne nie będą przyjmowane.

Każdy zespół powinien opracować oryginalną fotorelację prezentującą doświadczenia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, złożoną z 3–5 fotografii oraz komentarza (o długości maksymalnie 100 słów) wyjaśniającego główną ideę fotorelacji. Mogą to być fotografie przedstawiające projekt, który stworzyli uczniowie, wyjazdy zagraniczne, praktyki, fotorelacje, w których pokazują, jak wpłynęło to na ich życie zawodowe etc.

cedefop2020

Nagrody

Dwa zwycięskie zespoły wezmą udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych #EUVocationalSkills w Berlinie w listopadzie 2020 r. Te zespoły dostaną nominację do głównej nagrody.  Zostanie ona przyznana  i wręczona w trakcie obchodów #EUVocationalSkills.

Z kolei nagroda specjalna jury za zajęcie trzeciego miejsca zostanie wręczona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach w listopadzie 2020 r.

Zespół, który zwycięży  w kategorii wideo, otrzyma nagrodę w postaci międzynarodowego biletu kolejowego Interrail, który będzie można wykorzystać na 5-dniową podróż przez 33 kraje.

Najbardziej kreatywny zespół może wygrać zarówno w kategorii fotografii, jak i wideo!

Organizatorzy pokrywają koszty udziału zwycięskich zespołów i ich nauczycieli/opiekunów w tych wydarzeniach (koszty podróży i zakwaterowania związane z każdym wyjazdem).

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2020.

Więcej informacji na stronie Refernet Polska.