path ico

Path2Integrity: Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami warsztaty online poświęcone kwestiom rzetelności badawczej

Zespół Path2Integrity zaprasza wszystkich studentów na kolejny międzynarodowy warsztat poświęcony kwestiom rzetelności badawczej pt.: „Research procedures in experiments”. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca br. Więcej
Edukacja 01 2020 okladka ico

Rzetelność naukowa głównym temat nowego numeru kwartalnika EDUKACJA

Jednym z najważniejszych wyzwań dla europejskiej kultury akademickiej jest rozwój zasad uczciwości akademickiej oraz etyki badań. Dlatego najnowsze wydanie kwartalnika EDUKACJA poświęcone jest rzetelności naukowej. Więcej
P2I workshop 25 ico

Path2Integrity: Jak można prowadzić badania wymagające koordynacji działań naukowców, instytucji, organizacji i społeczności?

Zapraszamy młodych naukowców i doktorantów na międzynarodowe warsztaty na temat badań opartych na współpracy, organizowane w ramach projektu Path2Integrity. Więcej
JSZ ico

Aleksandra Leyk laureatką Nagrody Historycznej „Polityki”

Aleksandra Leyk, na co dzień pracująca jako ekspertka ds. ZSK w Instytucie Badań Edukacyjnych, jest współautorką książki pt. Cięcia. Mówiona historia transformacji, nagrodzonej w konkursie "Polityki" na najlepszą książkę historyczną roku. Więcej
doradztwo zawodowe ico

Konferencja „Edukacja zawodowa – doświadczenia i wyzwania” pod patronatem IBE

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu zapraszają na konferencję „Edukacja zawodowa – doświadczenia i wyzwania”, której patronem honorowym jest IBE. Więcej

IV edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Więcej

Konferencja “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”

Wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny, wirtualne targi umiejętności poświęcone branży IT – to wszystko 28 kwietnia 2021 podczas organizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych konferencji “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”.

grafika KONFERENCJA IT 1

Szybko zmieniający się rynek pracy, dynamicznie rozwijająca się branża IT, a co za tym idzie potrzeba dopasowania systemu edukacji do potrzeb rynku pracy, tworzenia standardów umiejętności w branży, wypracowania nowych kwalifikacji rynkowych i możliwości korzystania z już dostępnych to tematy, na których skupią się podczas konferencji eksperci reprezentujący IBE oraz Partnerzy wydarzenia.

Konferencję patronatem objął IAB Polska, a partnerami zostali: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Wydarzenie skierowane jest w szczególności do przedstawicieli świata biznesu, firm szkoleniowych, rekrutacyjnych oraz obecnych i przyszłych pracowników branży IT (w tym uczniów i studentów).

Konferencja podzielona została na 3 bloki wykładowe:

Kwalifikacje dla branży IT - eksperci i praktycy przybliżą czym są kwalifikacje z uwzględnieniem perspektywy pracodawcy i pracownika oraz jaka jest ich rola we współczesnym świecie. Omówione zostaną wyzwania rekrutacyjne z jakimi mierzy się obecnie branża IT, ogólny poziom kompetencji ICT polskiego społeczeństwa, a także kwestia nabywania nowych umiejętności w miejscu pracy.

Współpraca biznesu i edukacji - prelekcje będą dotyczyć współpracy biznesu i branży IT z edukacją na każdym jej szczeblu. Uczestnicy dowiedzą się, jak zapewnić kadrę  o kwalifikacjach pożądanych przez branżę IT, jak działa P-Tech będący globalnym modelem zdobywania kwalifikacji rynkowych oraz jak polskie uczelnie dopasowują kształcenie do potrzeb przemysłu i dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych. Uzyskamy odpowiedź m.in. na pytanie dlaczego podczas studiów warto się doszkalać, aby być ramię w ramię z konkurencją rynkową.

Narzędzia wspierające rozwój umiejętności – podczas wystąpień ekspertów uczestnicy poznają narzędzia aktualnie stosowane w rekrutacji specjalistów IT, metody i najnowsze trendy wspierania rozwoju umiejętności pracowników i kandydatów na pracowników branży IT, jak również poznają odpowiedzi na pytanie dlaczego warto digitalizować osiągnięcia oraz wdrażać w organizacji elektroniczny system odznak - Open Badges.

Konferencji towarzyszyć będzie także panel dyskusyjny, a uczestnicy wezmą dodatkowo udział w wirtualnych targach kwalifikacji przyszłości.

Konferencja odbędzie się w formule online.

Strona konferencji z programem i linkiem do rejestracji: kwalifikacje.edu.pl/konferencja-it/

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Patronat: IAB Polska

Partnerzy konferencji: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp